Дерево для кия - з яких порід дерева роблять киї

У виготовленні київ ручної роботи, наша майстерня ЕО використовує тільки з якісних та сертифікованих порід дерев, від граба до екзотичних порід, таких як кокоболо/ебен/бокоте/палісандр та інших порід дерев.

Давайте про кожну породу дерева для кия поговоримо окремо, і дамо відповідь на головне питання!

З яких порід дерева роблять киї для більярду?
Ебен
Колір чорний, іноді з коричневими прожилками. Щільність ебену досягає 1400 кгм3. Дуже важка (тоне у воді) і дуже тверда деревина, що робить цю деревину вкрай важкою в обробці. Висока ціна на ебен обумовлена ​​забороною на вирубування цього дерева у багатьох країнах зростання.

Ебен сушиться тільки в природних умовах, термін сушіння займає не менше року, примусове сушіння ебену протипоказане. Відрізняється від інших порід деревини тим, що має виключно високі і незрівнянні ігрові характеристики.

Мрія багатьох гравців прийти до свого ідеального кия з ебену. Батьківщина: Африка, Азія.

Кокоболо
Колір від яскраво-червоного до темно-коричневого із темними хвилястими прожилками. Через велику кількість маслянистих речовин, деревина набуває дуже гарного матового блиску.

Дерево кокоболо дуже щільне 900-1000 кг/м3 і ще більшу щільність йому надає переплетені між собою волокна, тому дуже важко обробляється і потрібно використовувати спеціальні інструменти. Проте оброблена поверхня неймовірно гладка.

Бокоте
Колір має жовтувато-коричневий з темними прожилками, які переплітаються, утворюють чарівний малюнок. Дуже дороге та рідкісне дерево.

За щільністю бокоте (1100 кг/м3) деревина наближена до ебену, а через своє неймовірно красиве забарвлення і текстуру навіть виграє у багатьох цінних, чорних порід дерев. Застосовується у виготовленні прикладів для зброї. Незважаючи на свою щільність та твердість, деревина досить легко обробляється.

Має відмінні ігрові характеристики. Батьківщина: Центральна та Південна Америка.

Пальміра чорна
Колір дуже незвичайний. Чорні волокна у формі зерна, впроваджені в світло-коричневіший колір деревини створюють дуже красивий невигадливий малюнок.

Щільність деревини пальміру 970 кг/м3. Основною перевагою кия з Пальміри є те, що деревина не має ні сучків, ні гілочок, що надає ще більшій стабільності кію та довговічності. Для обробки потрібні дуже гострі інструменти та правильні кути різання.

Досить важко піддається обробці, оскільки жорсткі волокна контрастують з м'якшим тілом, але добре полірується. Батьківщина: Тропічна Азія.

Венге
Має темно-коричневий колір, іноді навіть чорний. Прожилки дуже часті, дрібні, пористі, розташовані у вертикальному положенні, що надає деревині красивого текстуру.

Деревина венге досить щільна (880 кг/м3) та важка. Венге відрізняється неймовірною стійкістю до сильних ударів і вигинів, має гарні ігрові характеристики.

Венге важко піддається проміжній обробці, але добре полірується. Батьківщина: Африка.

Чорний граб
Колір рівномірно-чорний, насичений. Текстура дрібна, рівномірна по всій деревині. Щоб досягти чорного кольору, використовують натуральний граб і фарбують його за спеціальною технологією, що зберігається в секреті.

Ця технологія абсолютно безпечна і не призводить до алергічних реакцій.

Свою густину деревина чорний граб не втрачає (700кг/м3). На сьогоднішній день ця деревина найпоширеніша у виробництві більярдних київ.

Кий з цієї деревини має відмінні ігрові характеристики. Інструмент Вам служитиме дуже довго, оскільки чорний граб довговічний, не кривиться і не схильний до гниття. Батьківщина: Росія, Україна.