• Встановлення наклейки
 • Встановлення наклейки
 • Встановлення наклейки
Дорогі друзі!

Всім у кого день народження надається індивідуальна знижка на купівлю ручної роботи. Телефонуйте!

Встановлення наклейки

Наклейка - це найважливіша частина кия, і не дарма професійні гравці так відповідально ставляться до неї. Міняти її потрібно не тільки в міру зношування, але і при зміні жорсткості та форми, від яких суттєво залежить результативність гри.

300 UAH
Quick order
Характеристики
Производитель: Майстер Оніщенко
Діаметр наклейки: 12.5 мм
Країна-виробник товару: Україна
Тип гри: Російська піраміда
Про товар

Наклейка для кия

Наклейка необхідна для створення тертя між києм та більярдною кулею в момент удару. Результативність більярдної гри залежить від якості наклейки, тому вона і вважається найважливішою частиною більярдного кия. Дешевий кий з гарною наклейкою у грі краще, ніж елітний і дорогий, але з неякісною наклейкою.

Історія наклейки для кия


Одного разу, будучи пораненим, французький військовослужбовець Франсуа Мінго підійшов до більярдного столу і заради жарту вдарив по кулі своїм милицею. Яке ж було його здивування, коли куля замість того, щоб покотитися вперед у напрямку удару, злегка покотилася назад, і все тому, що на милиці була еластична набійка.

Так, на початку XIX століття було зроблено революційне для більярду відкриття. Найкращим матеріалом для виготовлення наклейок досі вважається оленя або волов'яча шкіра. Шкіряна наклейка створює більше тертя з гладкою полірованою поверхнею більярдної кулі та значно збільшує радіус завдання удару по битку. Найважливішою перевагою цього відкриття є можливість надання більярдної кулі досить сильного обертання, що дозволяє не тільки краще керувати битком, але й збільшувати або скорочувати кут відбиття більярдних куль від борту. У російському більярді, де використовуються дуже суворі лузи, наклейка дозволяє вкручувати кулю в лузу. Зрозуміло, робилися спроби використовувати інші матеріали, проте вони не давали таких результатів як шкіра і не знайшли такого широкого застосування.

Правильний догляд за наклейкою кия

Наклейки діляться між собою за жорсткістю: м'які, середні і жорсткі. М'які наклейки швидко стираються і вимагають більш істотного догляду. Їх потрібно частіше заточувати, щоб зберегти свою форму, а також частіше міняти. Але завдяки таким наклейкам підвищується контроль гравця над ударом та оберігають від "кікса". Однак, якщо ви хочете взяти гвинт, то боки м'якої наклейки можуть сплющуватись під час сильного удару. При цьому м'яка наклейка дуже добре тримає крейду, краще контактують з кулею при ударі і дають переваги на невеликих столах з легкими кулями.

Жорсткі наклейки служать набагато довше, не так швидко стираються, не сплющуються і деформуються від сильних ударів. Але поряд з позитивними моментами, є один невеликий недолік - ними частіше кіксують (кікс - невдалий удар києм по битку (кулі), при якому виникло ковзання наклейки кия повз бажану точку удару). Зате час контакту з кулею і сила тертя зменшується порівняно з м'якою наклейкою, тому її доводиться мелить набагато частіше.

Багато гравців віддають перевагу наклейкам середньої жорсткості або так звані - багатошаровим, які, за рахунок розподілу навантаження по кількох шарах шкіри, дозволяють зменшити деформацію і практично уникнути потреби догляду. У міру стирання кожен наступний шар працює як перший, тому ігрові характеристики зберігаються одному рівні дуже довго.


Можливі дефекти наклейки та способи їх усунення


1. Наклейка частково відклеїлася або дуже тонка і тому недостатньо пружна по краях.

Вихід – необхідна заміна наклейки. Дуже акуратно, за допомогою ножа та наждачного паперу, потрібно видалити залишки старої наклейки та клею, так щоб поверхня торця держака залишилася плоскою. Після цього наносити на наклейку і торець тонкий шар клею. Головне це точно розмістити наклейку по осі більярдного кия на торці, натиснути на неї великим пальцем і тримати, доки вона не зафіксується. Потім акуратно поставити більярдний кий у кут вертикально наклейкою вниз або скористатися спеціальним затискачем. Через час, необхідне для повного висихання клею, обрізаються краї, що виступають, і надається наклейці необхідна форма (див. далі).

2. Діаметр наклейки більший за діаметр торця більярдного кия.

Якщо наклейка в якомусь місці виступає, ущільнюючи наклейкою вниз тверду поверхню, натисніть на неї зверху і акуратно зріжте все зайве гострим ножем. Потім обробіть краї дрібним наждачним папером. Щоб задубити і відполірувати бічні краї наклейки необхідно зволожити їх, обернути навколо кінця більярдного кия шматок шкіри і натерти, роблячи швидкі рухи рукою вздовж осі кия.
   

3. Наклейка плоска, а не сферична, або має великий радіус заокруглення, або має несиметричну форму щодо осики.

В цьому випадку береться шейпер і надається наклейці симетрична сферична форма з діаметром 17-18 міліметрів.

Дії заміни наклейки

1. Вкрай акуратно зрізається ножем стара наклейка якомога ближче до наконечника шафта (головне не пошкодити його). Потім потрібно очистити наконечник від старої наклейки та відшліфувати його спеціальним інструментом. Використовувати ніж для цього – забороняється.

2. Підбирається наклейка діаметром як наконечник шафта або трохи більше.

3. Шліфування основи наклейки. Додається наклейка до наконечника. Вони повинні щільно підходити один до одного, що забезпечить міцніше з'єднання.

4. Змащення тонким шаром клею наклейки та наконечника. Витримується вказаний в інструкції до клею час.

5. Для кращого притискання наклейки використовується спеціальний затискач (безпечніше дерев'яний). Є варіанти кріплення, що дозволяють встановити більярдний вертикальний наклейкою вниз.

6. Після висихання клею можна надати наклейці форму і підігнати її під наконечник більярдного кия.

Додаткові послуги майстерні
Гравірування Дізнатися більше
Инкрустация Дізнатися більше
Капля и лыска Дізнатися більше


Наші переваги
 • Доставка
  Доставка

  Безкоштовна доставка по всьому світу при купівлі кия ручної роботи (ЕО) від 300$

 • Доставка
  Оплата

  Будь-який вид оплати по всьому світу

 • Доставка
  Гарантії

  На весь модельний ряд більярдних київ майстерні Євгена Онищенка поширюється гарантія протягом 10 років та безкоштовне сервісне обслуговування протягом 1 року.

 • Доставка
  Повернення

  Повернення протягом 14 днів з моменту отримання замовлення покупцем

Відгуки покупців
Середня оцінка товару 0.00 з 5 Кол-во отзывов 0
Оставить отзыв
Оценка для товараНапевно, ще ніхто не написав відгук